X cech nowoczesnego oświetlenia

W dzisiejszych czasach oświetlenie to coś więcej niż tylko narzędzie do rozpraszania ciemności. Odpowiednio dobrane, może stanowić ozdobę wnętrza i zarazem nieodłączny element naszego życia. Wszystko to dzięki szeregowi usprawnień i nowoczesnych funkcji.

  1. Sprzyjanie środowisku

Nowoczesne oświetlenie jest o wiele bardziej ekologiczne niż stosowanie żarówek metalohalogenkowych. Rezygnując z tradycyjnych źródeł światła na rzecz diod elektroluminescencyjnych, przyczynimy się do ograniczenia emisji CO2 nawet o 70kg w skali roku. Ponadto światła LED nie zawierają rtęci, dzięki czemu po zużyciu nie będą groźne dla środowiska.

  1. Oszczędzanie energii

Żarówki energooszczędne są znacznie droższe od tych tradycyjnych, dlatego perspektywa wymiany oświetlenia może wydawać się mało opłacalna. Pamiętajmy jednak, że dzięki niskiemu poborowi prądu źródła światła LED posłużą nam nawet do 100 tysięcy godzin. W ten sposób koszty zakupu nie tylko zwrócą się w trakcie użytkowania, lecz w miarę upływu czasu zaczną generować oszczędności.

  1. Możliwość doboru barwy światła

Wraz z rozwojem technologii nie jesteśmy juz skazani na żółte oświetlenie - możemy dobrać lampę, która będzie emitować światło o ciepłej, neutralnej lub chłodnej temperaturze barwowej. Źródła światła o ciepłej barwie mają działanie kojące, dlatego doskonale nadadzą się do sypialni. Z kolei światło chłodne wspiera skupienie, dlatego doskonale nada się do gabinetu lub na biurko do odrabiania lekcji. Jeżeli pracujemy i odpoczywamy w tej samej przestrzeni, możemy też wybrać oprawę z opcją zmiany barwy światła.

  1. Wysoka jakość materiałów

Nie musimy już martwić się, że zakupiona lampa zniszczeje po roku czy dwóch. Nowoczesne lampy wykonane są z najlepszych surowców takich jak drewno, metal czy wysokiej jakości aluminium. Dzięki temu ich atrakcyjny wygląd utrzyma się przez wiele lat.

  1. Skupienie strumienia świetlnego

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych układów optycznych w oprawach oświetleniowych strumień światła emitowanego przez lampę nie jest tak rozproszony, jak ma to miejsce w starszych modelach. Światło staje się o wiele intensywniejsze, pozwalając nam uczyć się i czytać bez szkody dla wzroku.

  1. Bezpieczeństwo

W odróżnieniu od opraw starego typu, nowoczesne oświetlenie nie generuje ciepła. Wybierając je, zapobiegniemy nie tylko niechcianemu wzrostowi temperatury w pokoju, ale też oddalimy niebezpieczeństwo poparzenia np. dziecka uczącego się przy małej lampce.

  1. Łatwe sterowanie

Większość nowoczesnych lamp posiada funkcję ściemniania - niektóre zaś pozwalają na niemal dowolną modyfikację ich działania. Wystarczy pilot lub aplikacja w telefonie, byśmy mogli zdalnie kontrolować kolor i natężenie światła, a także zaplanować czas, w którym światło zostanie włączone lub wyłączone.

  1. Czujniki ruchu

Nowoczesne oprawy coraz częściej wyposażone są w czujniki ruchu - dzięki nim nie będziemy musieli zapalać i gasić światła za każdym wejściem do pokoju, a także zaoszczędzimy na energii elektrycznej.

  1. Różnorodność estetyczna

Współczesny design oferuje oprawy o zróżnicowanej estetyce. Dzięki temu bez trudu znajdziemy doskonałą oprawę zarówno do nowoczesnego salonu, jak i sypialni w stylu retro.

  1. Uniwersalne zastosowane

Prosta obsługa i trwałość oświetlenia LED sprawia, że doskonale sprawdzi się ono w każdych okolicznościach - czy to w prywatnym mieszkaniu, czy w wielkiej hali magazynowej.